Przejdź do treści

Kadra


Dominika – założycielka i pomysłodawczyni szkoły, dyrektor

Od 7 lat prowadzę Turkusową Szkołę. To 3 etap mojego życia zawodowego. Wcześniej pracowałam jako redaktor mody i stylistka w magazynach kobiecych i reklamie, potem przez 10 lat edukowałam ludzi jako dietetyk medycyny chińskiej – www.taozdrowia.pl, teraz głównie zajmuję się szkołą. Tworzymy miejsce, w którym nie tylko chodzi o naukę. Jest to miejsce dorastania, kształtowania i rozwoju osobistego i duchowego młodych ludzi. Mam dwójkę cudownych dzieci: Antka 18 lat i Tolę – lat 14.

Monika – wicedyrektor, uczy angielskiego, wychowawczyni klasy 6

Prywatnie mama Alberta lat 13, pasjonatka gier planszowych i ogrodnictwa. Uczy też języka angielskiego. Doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku. Była lektorem, metodykiem i właścicielem w jednej z uznanych franczyzowych szkół języka angielskiego dla Dzieci. Ukończyła szereg szkoleń m.in. NVC, prowadzenia zajęć metodą sensoryczną, używania nowinek technicznych w nauce języka, zarządzania czasem na lekcji. Dzieci widzi sercem, pomagając im w odnajdywaniu siebie i swojej drogi.

Karolina – uczy hiszpańskiego, biologii i geografii oraz sztuki, wychowawczyni klasy 8

Lektorka języka hiszpańskiego. Ukończyła filologię hiszpańską na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją pedagogiczną. Miłośniczka literatury i kultury iberoamerykańskiej. Graficzka i ilustratorka. Pasjonatka sportów: capoeiry, wspinaczki, narciarstwa i windsurfingu. Od 7 lat prowadzi autorskie zajęcia dla dzieci inspirowane capoeirą i jogą. Łączy grę na instrumentach, śpiew i ruch poprzez gry i zabawy grupowe. Wierzy w to, że człowiek najskuteczniej uczy się angażując jak najwięcej zmysłów oraz całe ciało. W kontakcie z dziećmi najbardziej ceni sobie szczerość tworzenie relacji i grupowej wspólnoty. Stara się dostrzegać indywidualne potrzeby i dać dzieciom przestrzeń do samostanowienia.
Mama Julii i Wincentego. Kocha wypady w góry, spacery z psem po lesie i podróżowanie.

Kuba – uczy matematyki i historii

Nauczyciel z pasji i powołania. Od ponad 10 lat związany z edukacją. Swoją przygodę rozpoczynał w Ośrodku Rozwoju Edukacji, szkoląc m.in. nauczycieli i dyrektorów. Wspomagał również szkoły w ich rozwoju. Interesuje się świadomym rozwijaniem kompetencji, a także technologiami, które wspierają proces uczenia się. Zwolennik indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Ma wielki dar, jakim jest dopasowanie się do umiejętności każdego ucznia. Matematykę wykłada w sposób niekonwencjonalny i wielokrotnie „na wesoło”.
Prywatnie tata Marianki i Rozalki.


Olga – uczy matematyki, wychowawczyni klasy 7

Dorota – uczy polskiego

Moją pasją jest edukacja. Lubię pracę z młodzieżą, lubię zarażać dzieci energią, której mi nie brakuje, oraz nauczać ich krytycznego myślenia, poprawnej polszczyzny, inspirować do aktywnego uczestnictwa w świecie kultury.

Uczę się każdego dnia od moich uczniów, obserwuję ich, razem poszukujemy odpowiedzi na ważne w naszym życiu pytania. Uważam, że rolą nauczyciela jest stworzyć przestrzeń i pomóc rozwijać wewnętrzną motywację ucznia, a najważniejsze dla procesu nauki są wiara we własne możliwości i ciekawość świata.

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczę w szkoleniach, warsztatach, rozwijam swoje kompetencje nauczycielskie.  Mam uprawnienia egzaminatora egzaminu ósmoklasisty Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.


Bernadetta – uczy polskiego i WOSu

– nauczycielka ucząca we wszystkich możliwych sposobach (szkoła publiczna, domowa, on line), trenerka szkoleń dla nauczycieli, dyrektorów, wizytatorów i pracowników jednostek samorządu terytorialnego, autorka publikacji dla nauczycieli i  kursów internetowych. W 2021 roku została Laureatką konkursu na Kreatywnego Nauczyciela Roku Województwa Mazowieckiego. Fascynuje się tym jak się uczy mózg i czego potrzebuje Osoba ucząca się. Stale poszukuje skutecznych sposobów zastosowanie tej wiedzy na swoich zajęciach. Uwielbia teatr (jest aktorką teatru O!Mamy z Garwolina), aktywne spędzanie czasu (specjalność: wyprawy rowerowe z sakwami) swoje koty i ogród. Mama wspaniałego Gucia.Ta strona używa technologii zwanej ciasteczkami w celach m. in. zbierania informacji o odwiedzinach na stronie. Ustawienia dotyczące ciasteczek możesz zmienić z poziomu przeglądarki internetowej. Więcej infromacji

Ta strona używa technologii zwanej ciasteczkami w celach m. in. zbierania informacji o odwiedzinach na stronie. Ustawienia dotyczące ciasteczek możesz zmienić z poziomu przeglądarki internetowej.

zamknij